Wyszukiwanie

Baza Informacyjna

Statystyki

stat Sierpień 2018
Liczba bezrobotnych: 873
Stopa bezrobocia (sierpień):
- POLSKA 5,8%
- ŚLĄSKIE 4,5%
- ŚWIĘTOCHŁOWICE 7,1%

Ankiety

Ankieta dla lokalnych przedsiębiorców umożliwi identyfikację sytuacji przedsiębiorstw, występujących problemów oraz pojawiających się potrzeb w zakresie zapotrzebowania na pracowników

|
Wizyty w zakładach pracy na lokalnym rynku pracy - fotorelacja camera1600

Gimnazjaliści po raz kolejny odwiedzili świętochłowickich Pracodawców w ramach kolejnej edycji przedsięwzięcia zapoczątkowanego w 2014 r. przez Powiatowy Urząd Pracy w Świętochłowicach. Istotą tego projektu jest przede wszystkim pokazanie młodym ludziom stojącym przed wyborem dalszego profilu nauczania i zdobycia zawodu, jak ważne jest podejmowanie trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

gimnazjalisci 2016

 
Wycieczki zawodoznawcze do świętochłowickich pracodawców umożliwiły młodzieży gimnazjalnej zapoznać się ze specyfiką pracy w różnorodnym środowisku zawodowym np. produkcję specjalistycznych opakowań z drewna i materiałów drewnopochodnych, pakowanie i wytwarzanie produktów przemysłowych, obróbka skrawaniem elementów metalowych, maszynowe konstrukcje spawane, termoformowanie wyrobów z tworzyw sztucznych, wykrawanie wyrobów z tworzyw sztucznych oraz obsługę klienta w zawodzie: fryzjer damsko – męski. W trakcie wizyt młodzież zadawała liczne pytania, dzięki którym miała możliwość lepszego poznania potencjalnych pracodawców oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Przedstawiciele pracodawców uświadamiali młodzież jakie są ich rzeczywiste oczekiwania względem osoby poszukującej zatrudnienia. Okazuje się, że pracodawcom najbardziej zależy na zaangażowaniu pracownika w wykonywane działania i chęć do pracy. Wszystkim Pracodawcom, którzy poświęcili swój czas, uczniom  klas gimnazjalnym Szkoły Podstawowej nr 8, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej za zaangażowanie oraz Uczniom za aktywne uczestnictwo wyrażamy ogromne podziękowania oraz życzymy trafnych wyborów na przyszłość.
 
Galeria zdjęć: