Wyszukiwanie

Baza Informacyjna

Statystyki

stat Sierpień 2018
Liczba bezrobotnych: 873
Stopa bezrobocia (lipiec):
- POLSKA 5,9%
- ŚLĄSKIE 4,5%
- ŚWIĘTOCHŁOWICE 7%

Ankiety

Ankieta dla lokalnych przedsiębiorców umożliwi identyfikację sytuacji przedsiębiorstw, występujących problemów oraz pojawiających się potrzeb w zakresie zapotrzebowania na pracowników

|
„Rowerowa gra miejska-odjazdowy bibliotekarz” – 19.05.2018 r.

Biblioteka im. J. Ligonia po raz trzeci dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Gra miejska organizowana jest dla bibliotekarzy, czytelników, sympatyków biblioteki, a także miłośników książek i rowerów. Podczas przejazdu rowerowego uczestnicy odwiedzą ważne punkty dla miasta oraz miejsca powiązane tematycznie z książką. Zawodnicy do pokonania będą mieli trasę ok. 10 km. Początkiem trasy będzie Biblioteka Centralna MBP, następnie Muzeum Powstań Śląskich, Huta Florian, Plac Słowiański w Lipinach, Filia nr 1 MBP, Miasteczko Ruchu Drogowego przy SP nr 1, a finał rozegra się na terenie OSIR Skałka. 

odjazdowy bibliotekarz mini

 
W rowerowej grze miejskie udział wziąć mogą zespoły 3-5 osobowe. Uczestnicy będą musieli wykonać różnorodne zadania na poszczególnych stacjach kontrolnych i zebranie jak największej ilości punktów. Temat i rodzaj zadań będzie nawiązywał do miejsca, w którym znajdować się będzie dana stacja. Kolorem przewodnim „Rowerowej gry miejskiej” jest pomarańczowy, dlatego wszyscy uczestnicy gry miejskiej dostaną pamiątkowe t-shirty, a najlepsze drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody. Rowerowa gra miejska „Odjazdowy Bibliotekarz” rozpocznie się 19 maja (sobota) o godz. 11.30.  Pierwsza stacja, w której również odbędzie się rejestracja uczestników odbędzie się przy Bibliotece Centralnej ul. Konstytucji 1997r. 1d w godz. 10.30-11.00. Finał planowany jest ok. godz. 16 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „ Skałka”.