Wyszukiwanie

Baza Informacyjna

Statystyki

stat Marzec 2018
Liczba bezrobotnych: 919
Stopa bezrobocia (marzec 2018):
- POLSKA 6,6%
- ŚLĄSKIE 5,1%
- ŚWIĘTOCHŁOWICE 7,5%

Ankiety

Ankieta dla lokalnych przedsiębiorców umożliwi identyfikację sytuacji przedsiębiorstw, występujących problemów oraz pojawiających się potrzeb w zakresie zapotrzebowania na pracowników

|
„Rekrutacja i selekcja pracowników” - szkolenie dla Pracodawców

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprasza w dniu 17 listopada br. na szkolenie „Rekrutacja i selekcja pracowników” skierowane przede wszystkim do pracodawców, pracowników działów kadr oraz osób odpowiedzialnych za proces planowania zatrudnienia, rekrutacji i selekcji kadr. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, ul. Kościuszki 30, sala  nr 221 (II piętro), w godz.10.00-14.00. 

 training

 
PROGRAM SZKOLENIA
  • Rodzaje i etapy procesu rekrutacji.
  • Charakterystyka wybranych metod selekcji oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce.
  • Analiza dokumentów aplikacyjnych kandydatów.
  • Przygotowanie rozmowy kwalifikacyjnej - rola pierwszego wrażenia.
  • Obszary tematyczne, rodzaje i funkcje zadawanych pytań.
  • Analiza typowych błędów w ocenie kandydata.
  • Tworzenia profilu wymagań stanowiska pracy.
Zapraszamy na prowadzone w formie warsztatowej szkolenie, w trakcie którego zaprezentowane zostaną sposoby, metody i techniki prowadzenia rekrutacji i naboru pracowników, w tym m.in. poszczególne etapy rekrutacji, analiza dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna, znaczenie pierwszego wrażenia, rodzaje zadawanych pytań, a także zasady tworzenia profilu wymagań dla stanowiska pracy. Szkolenie będzie stanowiło wsparcie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi, w tym planowanie zatrudnienia i nabór pracowników. Przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z pozyskiwaniem pracownika, zaczynając od wyboru pomiędzy rekrutacją zewnętrzną i wewnętrzną, a kończąc na doborze odpowiednich metod oceny kandydatów. Szkolenie jest bezpłatne. 
 
Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 32 757 33 36 lub drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 13 listopada br. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.