Wyszukiwanie

Baza Informacyjna

Statystyki

stat Sierpień 2018
Liczba bezrobotnych: 873
Stopa bezrobocia (sierpień):
- POLSKA 5,8%
- ŚLĄSKIE 4,5%
- ŚWIĘTOCHŁOWICE 7,1%

Ankiety

Ankieta dla lokalnych przedsiębiorców umożliwi identyfikację sytuacji przedsiębiorstw, występujących problemów oraz pojawiających się potrzeb w zakresie zapotrzebowania na pracowników

|
„Rekrutacja i selekcja pracowników” - szkolenie dla Pracodawców

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zaprasza w dniu 17 listopada br. na szkolenie „Rekrutacja i selekcja pracowników” skierowane przede wszystkim do pracodawców, pracowników działów kadr oraz osób odpowiedzialnych za proces planowania zatrudnienia, rekrutacji i selekcji kadr. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, ul. Kościuszki 30, sala  nr 221 (II piętro), w godz.10.00-14.00. 

 training

 
PROGRAM SZKOLENIA
  • Rodzaje i etapy procesu rekrutacji.
  • Charakterystyka wybranych metod selekcji oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce.
  • Analiza dokumentów aplikacyjnych kandydatów.
  • Przygotowanie rozmowy kwalifikacyjnej - rola pierwszego wrażenia.
  • Obszary tematyczne, rodzaje i funkcje zadawanych pytań.
  • Analiza typowych błędów w ocenie kandydata.
  • Tworzenia profilu wymagań stanowiska pracy.
Zapraszamy na prowadzone w formie warsztatowej szkolenie, w trakcie którego zaprezentowane zostaną sposoby, metody i techniki prowadzenia rekrutacji i naboru pracowników, w tym m.in. poszczególne etapy rekrutacji, analiza dokumentów aplikacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna, znaczenie pierwszego wrażenia, rodzaje zadawanych pytań, a także zasady tworzenia profilu wymagań dla stanowiska pracy. Szkolenie będzie stanowiło wsparcie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi, w tym planowanie zatrudnienia i nabór pracowników. Przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z pozyskiwaniem pracownika, zaczynając od wyboru pomiędzy rekrutacją zewnętrzną i wewnętrzną, a kończąc na doborze odpowiednich metod oceny kandydatów. Szkolenie jest bezpłatne. 
 
Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 32 757 33 36 lub drogą elektroniczną na adres mzegarek@wup-katowice.pl do dnia 13 listopada br. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.